Regulacja wtryskiwaczy – istotne informacje

Pod pojęciem wtryskiwaczy kryją się komponenty jednostki napędowej, które można regulować. W związku z tym takie zadania powinny być wykonywane, aby uniknąć problemów z dostarczaniem odpowiedniej dawki paliwa.

Pixabay/Autor: markusthomasde

Regulacja wchodzi w skład usługi regeneracji realizowanej przez wiele firm, takich jak między innymi https://regeneracja-wtryskiwaczy.eu. Kompletna regeneracja obejmuje czyszczenie regulację i kontrolę wtrysków w poszukiwaniu uszkodzeń. Po wymianie i naprawie całość jest testowana w zakresie niezawodności i sprawności.

Na czym konkretnie polega regulowanie wtryskiwaczy?

Regulacja to nic innego jak ustawianie odpowiednich dawek paliwa, które trafiają z wtryskiwacza do komory silnika. W zależności od rodzaju wtryskiwacza proces ustawiania dawki wygląda inaczej. Jeśli chodzi o wtryskiwacze Common Rail, ich dawka jest ustalana przy pomocy specjalnych podkładek do regulacji.

Zalecane jest regularne przeprowadzanie badań technicznych samochodu w zakresie regulowania wtryskiwaczy. Jeśli są rozregulowane, dawka paliwa będzie nieprawidłowa, a silnik będzie pracować nieprawidłowo i zużycie paliwa będzie wysokie. Istotne jest korzystanie z ofert firm posiadających umiejętności i sprzęt w zakresie wysoce precyzyjnej regulacji wtryskiwaczy.

Jakie są koszty regulowania wtryskiwaczy?

Dobrą wiadomością jest to, że koszt regulacji wtryskiwaczy nie jest zbyt wysoki. Proces regulacji obejmuje poniższe działania:

  • sprawdzanie dawki paliwa,
  • kontrola czasu wymaganego do otwierania wtrysku,
  • kontrola szczelności wtryskiwacza,
  • sprawdzenie sposobu rozpylania paliwa.

Dokładna kontrola, czyszczenie, regeneracja oraz regulacja kosztuje zwykle 200-300 zł za wtryskiwacz. W ramach tych usług wykonywane są też testy końcowe i kodowanie. Opcja ta jest dużo tańsza niż zakup i montaż nowych wtrysków.