Wygodne sprawdzanie historii pojazdu sprowadzanego z Niemiec

Wielu ludzi i firm decyduje się na zakup używanego pojazdu z Niemiec. Zwykle auta takie cieszą się dużą trwałością i wysoką jakością, jednak należy pamiętać, że wśród wielu porządnych używanych aut, mogą trafić się samochody zużyte i niespełniające odpowiednich wymagań użytkowników.

Liczba aut sprowadzanych zza zachodniej granicy rośnie z każdym rokiem. Aby uniknąć ewentualnych problemów i rozczarowań po zakupie, warto wcześniej sprawdzić pojazd i jego historię związaną z poprzednimi właścicielami, datą zakupu, przebiegiem, itp.

Sprawdzanie historii niemieckich pojazdów on-line

Sprawdzenie historii auta sprowadzanego z Niemiec jest możliwe za pośrednictwem Internetu. Warto to zrobić, aby dowiedzieć się czy pojazd nie był kradziony, złomowany lub czy jego licznik nie został przekręcony. W Polsce dostępna jest specjalna internetowa usługa www.historiapojazdu.gov.pl pozwalająca na sprawdzenie niemieckiego auta.

Do skontrolowania pojazdu potrzebne jest posiadanie jego numeru rejestracyjnego i numeru VIN. Istotne jest też posiadanie daty pierwszej rejestracji pojazdu. Korzystanie z takiej usługi jest możliwe dla osób posiadających Profil Zaufany.

Skuteczne kontrolowanie samochodów z różnych krajów

Za pośrednictwem wspomnianej wyżej usługi możliwe jest sprawdzanie nie tylko pojazdów z Niemiec. Oprócz tego można dokonać kontroli aut sprowadzanych z Francji, Słowenii, Litwy, Łotwy, Estonii oraz pojazdów polskich (bez Profilu Zaufanego). W bazie danych dostępne są też informacje o autach z Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Warto też dodać, że wspomniana wyżej usługa jest łatwa w użytkowaniu nawet dla początkujących. Nie bez znaczenia jest fakt, że można z niej korzystać całkowicie za darmo.